Zespół Son Lux wystąpił 27 września we wrocławskim Centrum Koncertowym A2, przy ulicy Góralskiej. Grupa tworzy muzykę z pogranicza alternatywy i postrocka. Każdy z koncertów to dawka muzycznej doskonałej energii, nie dziwi więc, że ich koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka. Son Lux to amerykańska grupa, która niejednokrotnie eksperymentuje z muzyką i świetnie im to wychodzi. Szerokiej publiczności znani są z takich utworów, jak „Easy”, „You Don’t Know Me”, „Alternate World” czy „Change Is Everything”. Występowali m.in. z Woodkidem, który dał utworowi Easy nową odsłonę. Son Lux we Wrocławiu promowali swój najnowszy, piąty już album „Brighter Wounds”. 


Son Lux pierwotnie był solowym projektem Ryana Lotta. Następnie dołączyli do niego gitarzysta Rafiq Bhatii oraz perkusista Ian Chang. Ich twórczość wychodzi klasyfikacjom gatunkowym, łączą elementy rocka, elektroniki, hiphopu, a nawet muzyki filmowej i eksperymentalnej.

Son Lux supportował SK Kakraba ghański muzyk i wykonawcą tradycyjnej muzyki. SK Kakraba koncertował na całym świecie.

Zobacz obszerną galerię z tego wydarzenia.

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply