WroSound to festiwal, który z każdym rokiem pokazuje jak wiele ma do zaoferowania. Wychodząc z murów, a następnie z podwórka na otwartą przestrzeń. W ostatni weekend na scenie przed Impartem we Wrocławiu pojawili się tacy artyści jak Alfa Mist, Smiff-n-Wessun, ONUKA, Król, James Holden & The Animal Spirits, SOHN i Michael Kiwanuka.

WROsound to festiwal zmian i to tych najlepszych. W ubiegłym roku po raz pierwszy festiwal odbył się latem i wyszedł z murów Impartu wprost na jego podwórko. 11. edycja odbyła się na całkowicie otwartej przestrzeni.

W tym roku wydarzeniem zawładnęły takie gatunki, jak polski rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty czy elektronika z najwyższej półki. Na scenie mogliśmy zobaczyć: Michaela Kiwanukę, Sokoła + Gości, SOHN, ONUKA, Smif-N-Wessun, Jamesa Holdena & The Animal Spirits, Alfa Mist oraz Króla. Rolę tegorocznego kuratora pełnił Maciek Szabatowski, dziennikarz Radia RAM.

Występ Alfa Mist rozpoczął pierwszy dzień festiwalu i przeniósł nas w świat jazzowych improwizacji. W swojej karierze Brytyjczyk zaczynał od  hip-hopu i grime’u. Następnie zagłębił się w jazzie i muzyce filmowej. W muzyce londyńczyka słyszymy inspiracje Miles’em Davis’em i Hansem Zimmerem. Alfa Mist zajął się nagrywaniem autorskich utworów, które zabrzmiały ze sceny na Placu Społecznym.

Następnie na scenie pojawił się duet Smif-N-Wessun, w skład którego wchodzą Tek oraz Steele. Ich gładkie uliczne rymy, działająca między nimi chemia i kontakt z publicznością to istna petarda. Grupa Smif-N-Wessun wyróżnia się swoim surowym, niepowtarzalnym stylem.

Zobacz jak było na 10. WROsound

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply