EventsNews

Flogging Molly we Wrocławiu

Już 19 czerwca we Wrocławiu wystąpi legenda celtyckiego punka z Los Angeles! Flogging Molly zagrają koncert w ramach WrocLove Fest 2017.
Fani Flogging Molly musieli uzbroić się w cierpliwość oczekując na najnowszą płytę. Było warto krążek pojawił się 2 czerwca, to oznacza, że podczas koncertu w Polsce usłyszymy jako jedni z pierwszych najnowsze kawałki na żywo. Każdy, kto choć raz uczestniczył w koncercie tego składu wie, że właśnie na scenie oddają ponad 100% ze swojej muzyki i energii.

Zespół został założony w 1997 roku w Los Angeles przez irlandzkiego imigranta, gitarzystę i wokalistę Dave’a Kinga oraz amerykańską skrzypaczkę, Bridget Regan i niemal od razu namieszał na kalifornijskiej scenie muzycznej, wyłamując się jakiemukolwiek zaszufladkowaniu.

Rdzeniem muzyki Flogging Molly jest punk rock wzbogacony instrumentami celtyckimi – skrzypcami, mandoliną i akordeonem – oraz połączenie bluesowych progresji z rykiem gitar i tradycyjną muzyką irlandzką, muzyką młodości lidera zespołu – Dave’a Kinga. Ich muzyka to muzyka wygnania i buntu, walki, historii i protestu, muzyka kraju rozdartego na pół, który nie zna pojęcia ”kapitulacja”.

Flogging Molly w każdej nucie każdego utworu wyraża dla tej determinacji ogromny szacunek. Dla przybywających w lawinowym tempie fanów grupy ta społeczno-polityczna świadomość była od początku bardzo ważna.

Wydany w 2000 roku debiutancki album „Swagger” przerósł wszelkie oczekiwania publiczności i krytyków, a utwór „The Worst Day Since Yesterday” został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu „Mr. & Mrs. Smith”. Opromieniony ogólnoświatową sławą zespół nie zwolnił tempa i zaledwie dwa lata później wydał doskonałą płytę „Drunken Lullabies”, która błyskawicznie pokryła się złotem. W 2004 roku zespół wydał „Within a Mile of Home”, a cztery lata później 2008 ”Float” – głęboki, porywający i osobisty album nagrany w najważniejszym dla Dave’a Kinga kraju – jego ojczystej Irlandii. Album dotarł do 4 miejsca na liście Billboardu i ostatecznie przypieczętował pozycję zespołu.

Koncert odbędzie się w Centrum Koncertowym A2 przy ul. Góralskiej 5

Bilety:
89 zł – przedsprzedaż,
100 zł – w dniu koncertu

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply