Tym razem w poszukiwaniu muzycznych inspiracji postanowiliśmy udać się na dach hotelu Monopol we Wrocławiu. To właśnie tam miał się odbyć koncert Jakuba Płużka, który swoimi jazzowymi nutami, miał sprawić, że uniesiemy się ponad magiczne miasto Wrocław. Niestety kapryśne warunki pogodowe, zmusiły organizatorów do przeniesienia wydarzenia pod dach klubu jazzowego Vertigo. Pomimo delikatnego rozczarowania spowodowanego zmianą miejsca, wybraliśmy się na ulicę Oławską, na której znajduje się bardzo klimatyczne miejsce jakim jest klub Vertigo.

Występ krakowskiego jazzmana, to lawina perfekcyjnie dobranych dźwięków i kompozycji. Tym razem mogliśmy wysłuchać utworów, które zostały odegrane na trzech instrumentach klawiszowych. Dopracowane przejścia nie pozwoliły publiczności się nudzić. Kuba Płużek w swojej karierze muzycznej występował u boku takich twórców jak: Charles White, Frank Parker, Wayne Dockery, Justin Faulkner, Nigel Kennedy, Stanisław Soyka, Leszek Możdżer, Andrzej Sikorowski i wielu innych. Artysta to żywa reklama samego siebie i swojej twórczości, był nominowany do Fryderyka jako Jazzowy Debiut Roku 2014, finalista Montreux Piano Competiton oraz autor debiutu roku “First Album” według Gazety Wyborczej i Jazz Forum.
Zapraszamy na naszą krótką fotorelację z wydarzenia

Kuba Płużek Piano Vertigo Fot. Joanna Leja

Kuba Płużek Piano Vertigo
Fot. Joanna Leja

dsc_0854-2 dsc_0856-2 dsc_0877-2 dsc_0880-2 dsc_0894 dsc_0908-2 dsc_0931-2 dsc_0940 dsc_0954 dsc_0962-2

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply