W minioną niedzielę we Wrocławiu zakończył się 39. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Na czterech scenach nie milkła muzyka, a sale były wypełnione publicznością po brzegi. Dodatkowo 39. Przegląd Piosenki Aktorskiej obfitował w wyjątkowe wydarzenia towarzyszące, które nie pozostawały w tyle i każdy meloman mógł znaleźć coś dla siebie.

Gwiazdą 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, zdecydowanie była paryżanka Camille, która wystąpiła na Dużej Scenie Capitolu i całkowicie zawładnęła publicznością. Nowy album „OUÏ”  usłyszeliśmy w Polsce po raz pierwszy na żywo. Trzeba przyznać, że jest perfekcyjny w każdej nucie i totalnie porusza. Dodatkowo magii całemu wydarzeniu dodawała klimatyczna aranżacja, która nie dawała oderwać od sceny oczu.

Piątkowej nocy wylądowały oczekiwane przez uczestników Tukany. Stanisław Linowski rozbił bank zdobywając jednocześnie nagrodę główną, dziennikarzy i publiczności.  Stanisława usłyszymy niebawem w radiu RAM na koncercie RAM Session.

Nagrodę ZAiKS otrzymała Małgorzata Walenda, a Offa wygrał Tomasz Szczepanek.

Rok temu odszedł Wojciech Młynarski, który wspominany był podczas całego 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. W dniu koncertu galowego jeden z wrocławskich skwerów został nazwany jego imieniem. Artystę mogliśmy wspominać za sprawą wystawy z tekstami jego autorstwa, która  towarzyszyła 39PPA.

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply