W Vertigo Jazz Club & Restaurant wystąpił Mateusz Pospieszalski Quintet z projektem „Tralala”. Było to wydarzenie towarzyszące 39. PPA . Tym razem usłyszeliśmy Mateusza, Marka i Barbarę Pospieszalskich, Maxa Muchę i Moritza Baumgartnera.

Jest to pierwsza płyta Mateusza Pospieszalskiego od 2013 roku, wówczas ukazał się „Mój biegun” z muzyką do filmu Marcina Głowackiego.

„Tralala” jest najbardziej zbliżony do tego co Mateusz zaprezentował na płycie „empe3”, czyli do swobody w traktowaniu tematu utworu, jego folkowo-jazzowej interpretacji. Album „Tralala” powstał w trakcie czterech sesji w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej , pod uchem Jacka Gładkowskiego.

Do dwóch kompozycji słowa napisał Wojciech Waglewski, do kolejnych dwóch Bartek Kudasik z zespołu Zakopower, a po jednej Adam Nowak z Raz Dwa Trzy i Jacek Bieleński, „swobodny człowiek z Łodzi”. Dwa teksty są autorstwa Mateusza.

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply