Już 22 marca rozpocznie się 40. jubileuszowa edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wydarzenie potrwa 10 dni, uczestnicy mogą być przygotowani na wyjątkowe atrakcje.

Miłośnicy piosenki aktorskiej znajdą w przestrzeni miejskiej coś dla siebie. Wędrująca po mieście orkiestra z przebojami PPA, zostanie posadzonych 40 drzew, minirecitale gwiazd i spotkania z artystami w radiowym studiu na Podwórku Capitolu, portrety artystów Przeglądu na Świdnickiej, archiwalia i multimedia.

Studio festiwalowe poprowadzą radiowcy: oraz legendarny konferansjer Przeglądu Bogusław Sobczuk. Organizatorzy zapowiadają anegdoty, wspomnienia, śmiech i wzruszenie, będą piosenki śpiewane na żywo, a każde spotkanie retransmitować będzie następnego poranka Radio Wrocław, Radio RAM i Radio Wrocław Kultura.
Każdego dnia 40 lecia grać będzie także wędrowna orkiestra, którą można będzie spotkać codziennie w południe przy pomniku Fredry na Starym Mieście i na 45 minut przed każdym przeglądowym koncertem.Tytuły wykonanych utworów będzie nosiło 40 drzewek, które wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej posadzi ekipa PPA w okolicach Starego Miasta.

40 zdjęć artystów związanych z PPA, czyli 40 Przykładów Portretu Artystycznego, można oglądać do końca festiwalu
(czyli do 31 marca) na ulicy Świdnickiej. To fotografie Łukasza Gawrońskiego, robione od kilku lat za kulisami przeglądowych koncertów przy pomocy telefony komórkowego.
W Teatrze Muzycznym Capitol, w Foyer za Witrażem i na Podwórku, można będzie posłuchać i popatrzeć na „Ech o”
– taki tytuł nosi instalacja IP Group, złożona ze zmultiplikowanych fragmentów wspomnień, muzyki, zdjęć i innych archiwalnych materiałów Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply