Po wyjątkowych koncertach w czerwcu w Synagodze Pod Białym Bocianem oraz we wrześniu  z Goranem Bregovicem, Kayah powróciła do Wrocławia ze swoim projektem Kayah & Transoriental Orchestra We Wrocławiu.

To wydarzenie to wyjątkowa podróż oraz wykonanie utworów w takich językach jak: hebrajski,  jidysz, ladino i arabski.
Projekt Transoriental Orchestra powstał na potrzeby występu na festiwalu Warszawa Singera. Kayah do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego i producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu muzyków pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego. To połączenie rozpoczęło muzyczny dialog i  sprawiło, że projekt jest autentyczny i wielokulturowy.

Repertuar Transoriental Orchestra składa się z pieśni żydowskich z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Podczas koncertu, usłyszeliśmy brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie oraz żydowskie.

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply