Morcheeba po długiej przerwie powraca z nowym albumem. Po wyprzedanej trasie po Polsce, legenda trip hopu: Morcheeba grają koncert w Centrum Koncertowym A2. Twórcy hitów „The Sea”, Otherwise”, czy „Rome Wasn’t Built In A Day”, którzy są obecni na scenie od ponad dwóch dekad wracają i to z materiałem z nowego krążka. Na koncercie nie zabrakło utworów z dziewiątego album Morcheeby „Blaze Away” oraz największych hitów.

Brytyjczycy przyjechali do Polski promować swój najnowszy, dziewiąty album „Blaze Away”, który został wydany po pięcioletniej przerwie. Na płycie pojawiają się także goście tacy jak Roots Manuva, Benjamin Biolay, czy Amanda Zamolo.

Morcheeba tworzą Skye Edwards i Ross Godfrey. Charyzmatyczna wokalistka Skye Edwards, wraz z psychodelicznym gitarzystą, grają swoje klasyki oraz nowe utwory. Założyli zespół wraz z bratem Rossa Paulem w 1995 r. I stworzyli 8 albumów sprzedając ponad 10 milionów kopii. Skye ma jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów na świecie. Koncert Morcheeby we Wrocławiu zdecydowanie należy do tych wydarzeń, których się nie zapomina. Magiczny głos Skye i świetna oprawa muzyczna, ten skład nie powiedział jeszcze swojego ostatniego słowa i nie wyśpiewał ostatniej nuty, nadal jest w świetnej formie.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/arzV7UnLun4″ frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply