Wrocławski klub Stary Klasztor gościł w swoich murach Marcina Świetlickiego z zespołem Świetliki oraz Pablopavo, czyli Pawła Sołtysa wraz z zespołem Pablopavo i Ludziki. Noc Poetów w ramach, której artyści wystąpili w Starym Klasztorze, odbyła się 11 października w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru.

Świetliki to zespół założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu Trupa Wertera Utrata w 1992 roku w Krakowie. Muzyczna strona wierszy pana Marcina, które wykraczają poza ramy i w lekko mroczny sposób ukazują rzeczywistość. To połączenie z pewnością uwydatnia przekaz wierszy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista, przede wszystkim jest poetą, który wplata w swoje wiersze muzykę i ekspresję sceniczną. Pan Marcin jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich oraz Nagrody Literackiej Gdynia.

Pablopavo, czyli Paweł Sołtys to wokalista, muzyk, autor tekstów piosenek i opowiadań. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”. W 2011 roku ukazał się drugi album Pablopavo i Ludzików: „10 piosenek” i  krążek „Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem.
W styczniu 2014 roku Pablopavo wydał trzecią płytę – POLOR, a w drugiej połowie 2014 roku album solowy: TYLKO.

Pablopavo to laureat Paszportu Polityki w roku 2014 w kategorii Muzyka popularna. Trzy lata później nominowany w kategorii Literatura za zbiór opowiadań „Mikrotyki”.

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply