Events

Gitarowy rekord Guinnessa i 3-majówka we Wrocławiu

Już 1 maja na wrocławskim rynku gitarzyści z całego świata będą bili gitarowy rekord Guinnessa. Aby tego dokonać potrzeba 7356 gitar, na strunach których muzycy odegrają „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. To jednak nie wszystko na koncertach, które towarzyszą wydarzeniu wystąpią The Cranberries, Enter Shikari, Lacuna Coil oraz Dog Eat Dog.

Każdy, kto chce zagrać w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata prowadzonej przez Leszka Cichońskiego, może tego dokonać. Wystarczy, że ma gitarę i zna pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do Rekordu Guinnessa liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, elektryczne, klasyczne i basowe, a także instrumenty pokrewne jak ukulele, banjo czy bałałajka. Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno doświadczonych muzyków, jak i początkujących gitarzystów, niezależnie od wieku. W tym roku, oprócz kultowego „Hey Joe”, uczestnicy będą grać także pozostałe utwory wykonywane wspólnie od lat.
Rejestracja uczestników oraz koncerty zaproszonych gości, warsztaty gitarowe i wspólne granie rozpoczynają się o godz 10.00
Udział w imprezach na wrocławskim rynku jest bezpłatny. Po biciu Rekordu od godz. 17.00 w Hali Stulecia wystąpi legendarna irlandzka formacja THE CRANBERRIES.

TRANSMISJA NA ŻYWO

Trzeba przyznać, że Wrocławski Gitarowy Rekord Guinessa ma już międzynarodowy charakter. W poprzednich latach „Hey Joe” wykonywano jednocześnie aż w 12 ośrodkach na całym świecie – m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Rosji, Litwie, Białorusi, Węgrzech i Norwegii. W tym roku on-line z ośrodkami zagrają w Niemczech, Norwegii, na Węgrzech, Czechach i po raz pierwszy – w Teheranie! Prowadzona na żywo transmisja internetowa na stronie heyjoe.pl sprawi, że do imprezy mogą się przyłączyć wszyscy, którzy nie będą mogą uczestniczyć w biciu Rekordu osobiście.
Organizatorzy przygotowali dla gitarzystów biorących udział w biciu Rekordu Guinnessa specjalne ulgowe bilety na koncerty festiwalu 3-Majówka 2017, które odbędą się w Hali Stulecia. Podczas 3-Majówki wystąpią m.in. TOY DOLLS, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, HUNTER, NATALIA PRZYBYSZ, ŁĄKI ŁAN, JULIA PIETRUCHA, PAWEŁ DOMAGAŁA, RENATA PRZEMYK, XXANAXX, REBEKA, KULT, LUXTORPEDA, ILLUSION, COMA, BRODKA, PIOTR ZIOŁA, NOSOWSKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI, ŁONA i WEBBER, OSTR, FISZ EMADE TWORZYWO oraz 5’NIZZA z Ukrainy.

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply