The Rumjacks gwiazda celtyckiego punk rocka z Australii, zagrali z okazji X-lecia zespołu koncert w Starym Klasztorze we Wrocławiu.Ulubieńcy folk-punkowej publiczności zagrali 24 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Wraz z nimi na scenie Starego Klasztoru pojawili się, pochodzący z Włoch – The Offenders, którzy również zaprezentowali swój najnowszy krążek.

The Rumjacks

The Rumjacks to grupa założona w 2008 roku w Sydney. Australijska kapela wykonuje muzykę z pogranicza klimatów punk rocka oraz celtyckiego folku. Skład zespołu tworzy 5 muzyków, a całym kwintetem dowodzi wokalista Frankie McLaughlin, który oprócz śpiewania pogrywa również na paru instrumentach, między innymi na flecie i gitarze. Utwory grupy są skoczne i po brzegi wypełnione masą pozytywnej energii. Ze spokojem można ich porównywać z takimi bandami jak Flogging Molly, czy Dropkick Murphys. Rumjacksi posiadają na swoim koncie 3 długogrające krążki: Gangs of New Holland, Sober & Godles oraz wydany w zeszłym roku Sleepin’ Rough, a najbardziej kultowym kawałkiem kapeli jest An Irish Pub Song, który w serwisie YouTube został już odtworzony ponad 40 milionów razy!
Zespół wystąpił w Polsce już niejednokrotnie. Zadebiutował na scenie Jarocina w 2015 roku, a rok później dał genialne show na Dużej Scenie 22 Przystanku Woodstock.
Latem 2018 r. The Rumjacks wzbudzili entuzjazm publiczności na Cieszanów Rock Festiwal, a teraz nie zawiedli wrocławskiej publiczności!

The Offenders

The Offenders powstało we Włoszech pod koniec 2005 roku. Kiedy wydali swój pierwszy długogrający album „Hooligan Reggae“, nie mieli pojęcia, że zostanie on klasyką na europejskiej, podziemnej scenie ska. Szybko zaczęli dostawać mnóstwo propozycji koncertowych. Wtedy też podpisali pierwszy poważny kontrakt z wytwórnią Grover Records (która wydała „Action reaction“ w 2009 roku) i przeprowadzili się do Berlina. Tak zostało do dziś. Ich nowy wydawca – Destiny Records też jest z Berlina.

Joanna Leja

Author Joanna Leja

Redaktorka treści różnych, fotografka muzyczna. Nie istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe. Jestem wszędzie gdzie dzieje się coś muzycznego, kulturalnego i artystycznego. Tworzę projekt streetarttrip i w każdej swojej podróży wyszukuję nowych murali.

More posts by Joanna Leja

Leave a Reply